LatviešuEnglishПо русский

Jāņu buka šašliks

Author Message
2010-06-18 13:29:45

Tā kā tuvojas Jāņi, tad gribēju aptaujāt medniekus, kā katrs taisa buka šašlika marinādi un kādi ir ieteikumi, lai šašliks būtu vislabākais?


Gints

 Gints

2010-06-21 11:45:03

Nu jau kuro gadu pēc kārtas, Jāņu man asociejas arī ar gardu Jāņu buka šašļiku.
Padalīšos arī ar Tevi, Mārci, par labu buka gaļas marinādi. Varbūt arī kādam citam noder šī mana buka gaļas recepte:) Šo medījuma gaļas recepti gan var izmantot jebkura nomedītā medījuma pagatavošanai.
Manuprāt neko īpaši nevajag sarežģīt - medījuma marināde ir pavisam vienkārša un galvenais garšvielas marinādei lieku pēc savām sajūtām.
Sastāvdaļas ir sīpoli, pipari (var arī ņemt medījuma marinēšanai nopērkamo garšvielu maisījumu) un citrons. Ar citronu pie gaļas marinēšanas nevajadzētu aizrauties, jo tad gaļa var palikt rūgtena. Tāpēc marinējot medījuma gaļu vajadzētu arī izņemt citronam kauliņus un mizu, jo tā gaļai piedod rūgtumu.
Buka medījuma gaļu sagriež šķēlītēs un tad kaisa pa virsu piparus un sīpolus. Beigās buka gaļai pārlej pāri citrona sulu un liek nostāvēties vēsuma. Būtu vēlams buku gaļu marinādē noturēt vismaz vienu diennakti - tad buka medījuma šašļiks sanāks lielisks!:)
Labu apetīti!
Medījuma šašļiks un vispār medījuma gaļas cepšana ir process, pēc kura apmierināti ir visi!:)
p.s. Šādi var pagatavot un iemarinēt jebkuru medījuma cepeti! Meža cūkas šašliks, buka šašliks, aļņa šašliks, brieža šašliks - no jebkuras medījuma gaļas var pagatavot ko lielisku! Visi sanāk gardi jo gardi!


Gints

 Gints

post deleted